رویه ثبت نام (انتخاب واحد) رویه ثبت نام (انتخاب واحد)

 | تاریخ ارسال: 1400/5/18 | 
 اطلاعیه مهم در خصوص رویه ثبت نام (انتخاب واحد)
دانشجویان عزیز برای موفقیت هر چه بیشتر در انتخاب واحد و نحوه پیگیری مشکلات مربوط به آن لطفا به موارد زیر با دقت توجه فرمایید:
  1. برای پرهیز از اشتباه یا از قلم افتادن درخواست ثبت نام دروسی که ظرفیت آنها تکمیل شده، نحوه ارسال درخواست به اداره آموزش دانشکده از نیمسال جاری تغییر کرده است و با ارسال ایمیل انجام نخواهد شد. دانشجویانی که درخواست اخذ دروس خاصی را دارند که ظرفیت آنها تکمیل شده است باید حتما بصورت رزرو در زمان ثبت نام و حداکثر تا پایان پریود آزاد در دروس مربوطه ثبت نام کرده باشند. لیست رزرو ها بلافاصله بعد از اتمام ثبت نام (و قبل از حذف رزروها توسط آموزش کل) جمع آوری شده و برای اضافه ظرفیت مورد بررسی قرار خواهد گرفت و تا قبل از ثبت نام تکمیلی در خصوص آن اقدام خواهد شد. بنابراین درخواستهای اخذ دروس که از طریق سایر روشها نظیر ایمیل ارسال شده باشد بررسی نخواهد شد. برای حذف درس هم درخواستی پذیرفته نمیشود و دانشجویان در سه بازه ثبت نام اولیه، تکمیلی و حذف و اضافه فرصت دارند خود از طریق پورتال نسبت به حذف دروس اقدام نمایند.
  2. دانشجویانی که ادعای فارغ التحصیلی دارند یا در شرف فراغت هستند توجه داشته باشند الویت ثبت نام آنها جلوتر از بقیه است بنابراین اگر در زمان مربوطه مراجعه نمایند از نظر ظرفیت مشکلی برای ثبت نام نخواهند داشت. از آنجا که اضافه ظرفیت محدود است بهتر است روی اضافه ظرفیت حساب نکنند و حتما در زمان مقرر برای ثبت نام به پورتال مراجعه نمایند. با اینحال در صورت بروز مشکل این دانشجویان هم برای اخذ دروسی که ظرفیت آنها تکمیل شده باید تا پایان پریود آزاد ثبت نام طبق رویه قسمت ۱ حتما در لیست رزرو ثبت نام کرده باشند. لیست رزرو ملاک بررسی درخواستهاست.
  3. برای دروسی که در چند گروه ارایه میشود و ظرفیت گروههای خالی جوابگوی متقاضیان است افزایش ظرفیت به هیچ عنوان انجام نخواهد شد بنابراین درصورت نیاز به درس حتما در گروههایی که ظرفیت آنها تکمیل نشده ثبت نام کنید.
  4. برای دروسی که بیش از یک گروه تدریسیار دارند در انتخاب گروه تدریسیار دقت کنید در گروهی که ظرفیت خالی دارد ثبت نام کنید. در صورتیکه درس ثبت نام شود و تدریسیار رزرو باشد درس توسط سیستم بعد از انتخاب واحد حذف خواهد شد.
  5. در انتخاب هر درس حتما به پیشنیاز و هم نیاز آن توجه کنید. در صورت عدم رعایت این موارد و دریافت اخطار حذف، درس بعد از انتخاب واحد توسط سیستم حذف خواهد شد و دانشجو ممکن است دچار مشکل کمبود واحد شود. برای این مساله دو استثنا وجود دارد:
الف) چنانچه دانشجو در درسی قبلا نمره مردود (زیر ۱۰) کسب باشد این درس برای دروس بعدی از پیشنیاز به هم نیاز تبدیل میشود.
ب) در موارد بسیار معدود علی رغم رعایت پیشنیاز/هم نیاز بدلیل خطای سیستم درس اخطار حذف دریافت میکند که این موارد بعد از حذف و اضافه اصلاح خواهد شد.
توجه شود انتخاب واحد درست و مناسب وظیفه دانشجو است و هر دانشجو در سه مرحله ثبت نام اولیه، تکمیلی و حذف اضافه فرصت کافی دارد واحدهای مورد نظر را بدرستی و با رعایت پیشنیاز و هم نیاز انتخاب کند لذا درخواستی برای جایگزین کردن، اخذ یا حذف درس توسط اداره آموزش (بجز بند ۱ بالا) پذیرفته نخواهد شد.
۶. ثبت نام میهمان بین دانشکده ای در بازه اعلام شده در فاصله ثبت نام تکمیلی و حذف و اضافه از طریق سامانه سما انجام خواهد شد.
۷. لطفا برای ثبت نام برنامه ریزی دسترسی مطمئن به اینترنت را داشته باشید. مشکلاتی از قبیل عدم دسترسی به اینترنت و قطعی اینترنت شخصی قابل بررسی نیستند در خصوص قطعی سامانه دانشگاه هم از قبل چاره ای اندیشیده شده و در اطلاعیه زمانبندی ثبت نام توضیح داده شده است. برای اجتناب از مشکل قطع برق محل خودتان هم توصیه میشود قبل از زمان انتخاب واحد خودتان شارژ لپتاپ و مبایل را چک کرده باشید و در صورت قطع برق از هات اسپات استفاده کنید. محلی را برای انتخاب واحد انتخاب کنید که آنتن مبایلش با قطع برق از دست نرود.
۸. با شروع زمان ثبت نام امکان تغییر ساعات کلاسها یا امتحانات وجود ندارد اگر پیشنهادی در خصوص تغییر ساعت کلاس تدریسیار یا حل تمرین دارید درخواست خود را به نمایندگان دانشجویان
خانم سحر سفیدگری sahar.sefidgari.ss@gmail.com (نماینده دروس گروه طراحی جامدات)،
آقای فرید پورنیا pourniafarid۲۰۰۰@gmail.com (نماینده دروس گروه حرارت و سیالات) و
آقای بهراد اسکندری behradeskandari۱۳۸۱@gmail.com (نماینده دروس گروه ساخت و تولید)
ارسال کنید. مشکلات و درخواستهای جمعی برای اصلاح برنامه آموزشی را این عزیزان جمع آوری و برای بررسی به آموزش ارسال میکنند و حل مشکلات جمعی در الویت است. در نظر است بخش عمده ای از این مشکلات تا زمان ثبت نام تکمیلی حل شود.

۹.
از آنجا که درس مبانی برق و الکترونیک هنوز به تعداد گروههای کافی ارائه نشده است برای ورودیهای ۹۸ اخذ درس مبانی برق ۱ هم بجای این درس قابل قبول خواهد بود. توجه کنید که هر دو درس نباید گذرانده شود و فقط یکی از آنها قابل قبول خواهد بود.
۱۰. برای مشاوره در خصوص مشکلات مربوط به انتخاب واحد که در موارد بالا ذکر نشده میتوانید از راههای ارتباط با ما (لینک) استفاده کنید. لطفا برای مسایل آموزش فقط از ایمیل رسمی (ugrad.me@aut.ac.ir) استفاده کنید. اداره آموزش مسئولیتی در خصوص پاسخگویی به ایمیلهایی که به سایر آدرسها ارسال شوند ندارد.
با آرزوی سلامتی و موفقیت برای شما دانشجویان عزیز
اداره آموزش دانشکده مهندسی مکانیک
 
 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1846 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر