ثبت‌نام اینترنتی پذیرش در مقطع کارشناسی‌ارشد بدون آزمون سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ویژه دانشجویان کارشناسی امیرکبیری و سایر دانشگاه‌ها

 | تاریخ ارسال: 1400/8/12 | 
دانشگاه صنعتی امیرکبیر بر اساس آیین­نامه شماره ۴۵۳۵۸ مورخ ۲۴/۶/۱۴۰۰ وزارت علوم تحقیقات و فنّاوری، تعداد محدودی دانشجوی واجد شرایط کارشناسی پیوسته ورودی ۹۷ دانشگاه‌­ها و مؤسّسات آموزش عالی کشور را بدون کنکور در مقطع کارشناسی­‌ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ پذیرش می­نماید.
 
*اطلاعات پذیرش درخواست متقاضیان:
۱-دانشگاه اختیار دارد تعداد محدودی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۹۷ دانشگاه­های مشمول این فراخوان که پس از شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحدهای درسی خود، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵% برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود با میانگین کلّ بالای ۱۶ باشند را بدون آزمون پذیرش کند.
تبصره۱: چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته‌ه­ای در دوره کارشناسی‌­ارشد با ۱۵% برتر دانشجویان حائز شرایط تکمیل نشود، دانشگاه مجاز به جایگزینی صرفاً ۱۰% برتر بعدی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می­باشد.

تبصره۲: متقاضیان ورودی بهمن ۹۶ به شرط دانش‌­آموختگی در ۸ نیمسال می­توانند درخواست خود را ارائه نمایند.
تبصره۳: طبق مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه می­تواند به دلیل مشکلات ناشی از بیماری کرونا برای محاسبه حدنصاب واحدهای درسی دانشجویانی که در بهمن ماه ۹۹ در حال گذراندن نیمسال ششم بوده و در سه ترم آخر حذف واحد داشته‌­اند، با کسر حداکثر ۴ واحد از مجموع سه چهارم واحدهای درسی اقدام نماید.

۲-متقاضیان بایستی حداکثر تا تاریخ ۳۱/۶/۱۴۰۱ و طی ۸ نیمسال دانش­‌آموخته گردند.
تبصره۱: درخواست متقاضیان ورودی ۹۸ که در طول ۶ نیمسال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته، دانش‌­آموخته شده­اند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیمسال دانشجویان هم رشته غیر هم ورودی خود جزء ۱۵% برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است.
تبصره۲: پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش‌­آموختگی و صرفاً برای همان سال امکان­پذیر می­باشد.
تبصره۳: برای دانشجویان شاغل به تحصیل همزمان در دو رشته، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی می­باشد.
تبصره۴: برای دانشجویانی که تغییر رشته داده‌­اند حداکثر تا یک نیمسال به سنوات مجاز اضافه می­شود. مقایسه متقاضیان پس از ۷ نیمسال تحصیلی با دانشجویان هم رشته‌ه­ای که بیشترین واحد درسی را با آن­ها گذرانده‌­اند، انجام می­شود.

 
*تذاکرات مهم:
۱-درخواست برگزیدگان رتبه­‌های ۱ تا ۱۵ نهایی المپیادهای علمی دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته­‌های مرتبط، با ارائه معرفی­نامه از دبیرخانه المپیاد سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش قابل بررسی می­باشد.
۲-مدارک دوره‌­های مجازی، نیمه حضوری یا غیرحضوری، آموزش محور و نیز دانشگاه­‌های غیرانتفاعی، دانشگاه­‌های آزاد اسلامی واحد شهرستان­‌ها، علمی کاربردی و دانشجویانی که مدارک خود را از دانشگاه­‌های خارج از ایران اخد نموده­‌اند برای ورودی بدون آزمون مورد پذیرش نخواهد بود.
۳-درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده­ای بررسی می­شود که در ثبت­‌نام اینترنتی انتخاب کرده است و به تشخیص دانشگاه مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی خود می­باشد.
 • دانشجوی شاغل به تحصیل همزمان در دو رشته در صورت داشتن شرایط می­تواند تحصیل خود را در هر یک از رشته­‌های دوره کارشناسی پیوسته با تأیید دانشگاه ادامه دهد.
 • لیست رشته/گرایش­‌های مورد پذیرش در سامانه ثبت‌­نام اینترنتی و پیوست اطلاعیه قابل مشاهده می­باشد.
 • داوطلبان حداکثر می­توانند در سه گرایش (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک دانشکده را به ترتیب اولویت درخواست بدهند.
    ۴- تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرش شده در کارشناسی­‌ارشد بدون آزمون بر اساس آیین­‌نامه وزارت علوم مجاز نیست. لذا بعد از تأیید نهایی وضعیت نهایی متقاضیان پذیرش شده امکان تغییر رشته و دانشگاه(حتی در صورت موافقت دانشگاه­‌ها) میسر نیست.
۵- طبق آیین­‌نامه داخلی داشتن معدّل کلّ بالای ۱۶ الزامی است.
 • جهت کنترل این شرط، مراجعه پذیرفته­‌شدگان نهایی در تابستان ۱۴۰۱ (در تاریخی که متعاقباً اعلام می­گردد) به اداره استعدادهای درخشان و المپیادها دانشگاه الزامی است. عدم مراجعه حضوری یا عدم کسب شرط فوق موجب لغو پذیرش بدون آزمون می­شود.
۶-پذیرفته­‌شدگان بدون آزمون استعدادهای درخشان بعد از انصراف از تحصیل در دوره روزانه مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می­شوند.
 
* نحوه ثبت­‌نام:
 • متقاضیان بایستی ثبت‌­نام اینترنتی خود را در بازه زمانی ۱۴۰۰/۰۸/۱۵ الی ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ از طریق سایت pgrad.aut.ac.ir/۳/applicant تکمیل نمایند و نیازی به مراجعه حضوری نیست و دانشگاه در قبول یا رد تقاضا بر اساس امتیاز مکتسبه مختار می­باشد.
 • برای ثبت­‌نام از مرورگر Firefox استفاده نمایید.
 • لازم به ذکر است ثبت­‌نام شما زمانی تکمیل شده است که از سایت ثبت­‌نام، شماره پرونده دریافت نمایید.
 • لطفاً شماره پرونده خود را حتماً یادداشت و نزد خود نگه دارید.
 • ویرایش اطلاعات توسط متقاضی تا زمانی امکان­پذیر است که هنوز شماره پرونده­ای دریافت ننموده است، به محض دریافت شماره پرونده ثبت­‌نام ایشان تکمیل و امکان هیچ گونه ویرایشی در اطلاعات ثبت­‌نامی ایشان وجود ندارد.
 • مهلت ثبت­‌نام به هیج وجه قابل تمدید نمی­باشد.
 • پرداخت مبلغ ۰۰۰/۷۰۰ ریال که همزمان با تکمیل پرونده در سامانه ثبت­نام انجام خواهد شد.
 • وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نمی­گردد.
 
*نحوه بررسی درخواست متقاضیان:
پس از بررسی اولیه توسّط اداره استعدادهای درخشان و المپیادها، شماره پرونده متقاضیانی که حد نصاب امتیاز را کسب نمایند حدوداً دی ماه از طریق وب سایت اداره استعدادهای درخشان و المپیادها اعلام می­گردد و متقاضیان بایستی مدارک مورد نیاز این اداره که متعاقباً اعلام می­گردد را در تاریخ­‌های مقرّر به این اداره تحویل دهند.
 • مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر اقدام به ثبت‌­نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.
 • چنانچه در هر مرحله از ثبت­‌نام، بررسی مدارک و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب شرایط پذیرش از طریق این فراخوان را ندارد یا مغایرتی بین مدارک و مستندات ارائه شده با اصل مدارک وجود داشته باشد ثبت­نام ایشان لغو خواهد شد.
 • ارائه درخواست و دارا بودن حداقل شرایط به هیچ عنوان به منزله پذیرش نمی­باشد.
 • بدیهی است اعلام نتایج اوّلیه هیچگونه حقّی برای داوطلبان ایجاد ننموده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور می­باشد و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروری است.
 • اسامی پذیرفته­‌شدگان اولیه پس از بررسی در موعد مقرر از طریق سایت اداره استعدادهای درخشان و المپیادها اعلام خواهد شد.
 • خواهشمند است از مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی در خصوص اعلام نتایج جداً خودداری گردد.
اداره استعدادهای درخشان و المپیادها
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
 
 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 1287 بار   |   دفعات چاپ: 145 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر